کد شناسه ID مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

کد شناسه ID مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

در این مقاله سعی داریم تا شما را با طرح جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص مربیان آشنا سازیم. این طرح با عنوان “ساماندهی مربیان بخش خصوصی و دولتی با صدور ID کارت” می باشد.

طرح ساماندهی مربیان بخش خصوصی و دولتی سازمان با صدور ID کارت چیست؟
این طرح به‌ منظور ارتقای شأن و منزلت حرفه‌ای، هویت‌بخشی و افزایش سطح توانمندی مربیان و افزایش اثربخشی و کارایی باکیفیت بخشی به آموزش‌های مهارتی و اعتباربخشی به گواهینامه‌های مهارتی سازمان، طرح ساماندهی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (با صدور کد شناسایی مربیان،ID) )تهیه و تدوین شده است.

 اهداف عمده طرح:
۱٫ تضمين کیفیت آموزش‌های فنی و حرفه ای
۲٫ ارتقای شأن و منزلت حرفه‌ای، هویت‌بخشی و ارتقاي شایستگی ها، توانايي هاي علمي و مهارتي مربيان و توسعه و استقرار شايسته سالاري در مربيگري در چهار سطح (مربی، ارشد مربی، سرمربی، استاد مربی)
۳٫ تعیین مسير ارتقای شغل مربيان با ارزش نهادن به توانمندي هاي علمي و شایستگی های آنان .
۴٫ افزايش انگيزه دانش افزايي و فرا گرفتن مهارت ها و علوم جديد توسط مربيان در راستاي آموزش و بهسازي منابع انساني .
۵٫ ساماندهی مربیان بر اساس قابلیت‌های تخصصی و حرفه‌ای با ایجاد بانک اطلاعات مربیان

 کد شناسه مربیان ( ID ) چیست؟
یک شناسه ۱۴ کارکتری و منحصر به فرد است که به منظور شناسایی مربیان بر اساس حرفه و سطح مربیگری صادر می شود. این کد منحصرا توسط خود سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و برای مربیانی که شرایط لازم را داشته باشند صادر خواهد شد.

فرآیند صدور ID (شناسه مربیان) چیست؟
به منظور ارزش گذاری به سوابق خدمتی مربیان درون سازمانی( همه مربیان رسمی، پیمانی، حق‌التدریس) و مربیان برون سازمانی ( مشارکتی ، آموزشگاه های آزاد، سرباز مربی و…) که در حال حاضر به امر تدریس مشغول بوده یا هستند و مشخصات آنان در پورتال سازمان ثبت شده است و همچنین کلیه مربیانی که در سایر بخش های غیردولتی فعالیت می نمایند به شرط دارا بودن گواهینامه دوره روش های تدریس(پداگوژی) بعنوان مربی شناخته می‌شوند و برای آنها کد شناسه مربی صادر می شود. این کد منحصرا توسط خود سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و برای مربیانی که شرایط لازم را داشته باشند صادر خواهد شد.

سطوح مربیگری چیست؟
۱٫مربی
۲٫ارشد مربي
۳٫سرمربی
۴٫استاد مربی
ارتقاء از هر سطح به سطح دیگر مستلزم داشتن شرایط مربوطه و کسب امتیازات لازم می باشد.
اولین سطح مربیگری، “سطح مربی” بوده که به شرط دارا بودن گواهینامه پداگوژی، کد شناسه ID توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور صادر خواهد شد.

 

 چگونه باید گواهینامه دوره پداگوژی را اخذ کرد؟
مجتمع کهکشان با استفاده از تجارب کارشناسان و متخصصان مجرب در حوزه مدیریت و آموزش فنون و مهارتهای مربیگری و تدریس و با اتکا به بیش از دودهه فعالیت آموزشی و با کسب رتبه ممتاز در بین آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای، به عنوان بهترین مرکز برگزار کننده دوره های پداگوژی (مربیگری) و مدیریت شناخته شده است.
علاقمندان می توانند با گذراندن دوره پداگوژی در مجتمع کهکشان، گواهینامه رسمی دریافت کنند.

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و سرفصل های دوره پداگوژی اینجا کلیک کنید.

 

 ثبت نام در کهکشان